Silicol Fresh Concrete – utwardzanie nowych posadzek

Chemia do posadzek, narzędzia diamentowe do betonu - silicolsystem.pl > Chemia do posadzek > Silicol Fresh Concrete – utwardzanie nowych posadzek

Silicol Fresh Concrete – utwardzacz do betonu – krzemianowy utwardzacz do nowych posadzek betonowych

Opis produktu:

Utwardzenie nowych betonowych posadzek przemysłowych preparatami krzemianowymi ma na świecie bogatą historię. Niestety w Polsce mniej niż 5% posadzek betonowych utwardza się w tej technologii. Impregnację świeżego betonu wymyślili Amerykanie ponieważ za oceanem ciągle mało popularne są suche posypki utwardzające (DST). Wykonawcy posadzek poszukiwali rozwiązania dzięki któremu mogliby uzyskiwać lepszą powierzchnię posadzek – twardszą, bardziej odporną na ścieranie i uderzenia, niepylącą oraz lepiej zabezpieczoną przed wnikaniem różnych substancji. Zarówno w Polsce, jak i w całej Europie dominującą metodą utwardzania powierzchni betonu są posypki utwardzające. Nadszedł czas, aby wykonawcy i inwestorzy połączyli korzyści stosowania posypek i preparatów krzemianowych.

Przeznaczenie:

Silicol Fresh Concrete to wodny roztwór krzemianu litu wzbogacony substancjami pomocniczymi, którym impregnuje się świeżo zatarte posadzki betonowe. Dzięki odpowiedniej zawartości krzemionki i zastosowaniu jako nośnika soli litu Silicol Fresh Concrete reaguje szybciej, od popularnych na rynku krzemianów sodu, gwarantując co najmniej takie same rezultaty, ale jest łatwiejszy w aplikacji.

Utwardzacz do betonu Silicol Fresh Concret nakładamy natryskowo niezwłocznie po zatarciu posadzki zacieraczkami mechanicznymi do odpowiedniej gładkości i pozwalamy mu przereagować z betonem. Cząsteczki krzemionki łączą się z wolnymi jonami wapnia powstającymi w procesie hydratacji cementu i trwale wzmacniają strukturę matrycy betonowej tworząc w czasie powierzchnię zwartą, twardą, odporną na zużycie, doszczelnioną, trwale niepylącą oraz niezwykle łatwą i tanią w utrzymaniu czystości.

Aplikacja preparatu Silicol Fresh Concrete nie wymaga większego nakładu pracy, a kosztuje nieznacznie więcej niż impregnacja środkami na bazie żywic akrylowych o niskiej lepkości, ale jest to inwestycja, która się opłaca.

Tradycyjne środki tworzą powłokę, która chroni beton na początku, pięknie połyskują i sprawiają , że posadzka wygląda wspaniale. Z czasem jednak powłoka ta ulega wytarciu i powierzchnia posadzki narażona jest na przyspieszoną degradację. Tymczasem posadzka potraktowana preparatem Silicol Fresh Concrete na początku wygląda na matową, aby z czasem, kiedy w betonie zachodzi nieodwracalna reakcja chemicznego zagęszczenia, zyskiwać coraz lepszy, połyskujący, marmurkowy wygląd oraz poprawiać swoje właściwości użytkowe w czasie.

Impregnacja nowej posadzki betonowej preparatem Silicol Fresh Concrete jest wielokrotnie tańsza od jakiejkolwiek metody naprawy zużywającej się posadzki. Warto już na początku inwestycji rozwiązać typowe problemy z posadzką przez jej odpowiednie zabezpieczenie.

Szczególnie polecany: Nowe przemysłowe posadzki betonowe w magazynach, centrach logistycznych, powierzchniach handlowych, obiektach produkcyjnych – wszędzie tam, gdzie występuje niska agresja chemiczna i średnie, bądź duże natężenie ruchu pieszego i kołowego.

Dozowanie:
100-150 ml / m2 w przypadku posadzek betonowych utwardzonych powierzchniowo i zatartych na gładko. W warunkach wysokich temperatur może wystąpić konieczność zwiększenia dozowania do 200 ml/m2, aby przeprowadzić proces impregnacji prawidłowo.

Podstawowe korzyści:

💧 Pielęgnuje beton ograniczając możliwość odparowania wody z betonu w czasie jego dojrzewania (jednak nie zastępuje pielęgnacji mokrej).

💧 Poprawia odporność na ścieranie i uderzenia.

💧 Zwiększa szczelności posadzki.

💧 Ułatwia utrzymanie posadzki w czystości i obniża koszty jej pielęgnacji – wystarczy stosować program mycia posadzki z preparatem Silicol Concrete Cleaner.

💧 Trwale i całkowicie zapobiega pyleniu posadzek.

💧 Poprawa wyglądu posadzki w czasie.

💧 Eliminuje słabe punkty impregnacji materiałami powłokowymi.

Opakowania: kanistry: 20 L

Dokumenty do pobrania:

Masz pytania dotyczące tego produktu?

Skontaktuj się z naszymi specjalistami: Zadzwoń do nas – 793 555 616 lub wypełnij formularz kontaktowy:

Formularz kontaktowy – produkty i blog

Chemia do posadzek przemysłowych  |  Narzędzia diamentowe do betonu  |  Pady diamentowe do posadzek betonowych

Silicol System Sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 1A, 58-130 Żarów

tel. 793 555 616, e-mail: kontakt@silicolsystem.pl