Poniżej przedstawiamy listę najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami:
Silicol Concrete Cleaner:
Ponieważ posadzki betonowe mają odczyn alkaliczny. Stosowanie alkalicznego preparatu do mycia posadzki betonowej jest korzystne dla betonu i nie osłabia matrycy betonowej w przeciwieństwie do preparatów kwaśnych. Nawet słabo stężone roztwory myjące o odczynie kwaśnym, czyli poniżej pH 7 są niekorzystne dla posadzek betonowych ponieważ stopniowo zmiękczają ich powierzchnię i sprawiają, że szybciej się wycierają, degradują, zaczynają pylić i stają się coraz bardziej nasiąkliwe. A to skutkuje koniecznością ponoszenia coraz większych środków na codzienne utrzymanie ich w czystości.
Dużo zależy od tego w jaki sposób jest użytkowana. Im większy ruch pieszy, kołowy, im większe zabrudzenia tym częściej trzeba ją myć. Na halach magazynowych powinno to być 2-3 razy w tygodniu. Na halach sprzedaży – co najmniej 1 raz dziennie. To zadziwiające jak częste mycie posadzki potrafi poprawić nie tylko jej wygląd, ale również wydłużyć okres jej bezproblemowego użytkowania.
Silicol Concrete Cleaner zawiera w swoim składzie wysoko reaktywną krzemionkę o bardzo małych cząsteczkach (nano-cząsteczki). Poprzez regularne mycie dostarczamy aktywne związki na posadzkę, które penetrują powierzchnię betonu i poprawiają jego parametry. Posadzki i tak należy myć, ale używając naszego preparatu dodatkowo poprawiamy jakość powierzchni. Program mycia Silicol Concrete Cleaner to coś więcej niż tylko utrzymanie posadzki w czystości.
Silicol Fresh Concrete:
Generalnie do powierzchniowej ochrony posadzek betonowych stosuje się 2 grupy preparatów: preparaty krzemianowe i preparaty powłokowe na bazie żywic o niskiej lepkości.
Te drugie natryskuje się bezpośrednio po zatarciu – albo rozcieńczalnikiem jest nafta – tzw. „śmierdziuchy” albo preparaty typu „eko”, gdzie rozcieńczalnikiem jest woda. Preparaty te łączą się z powierzchnią betonu i tworzą cienką, dość wytrzymałą w początkowej fazie eksploatacji powłokę. Posadzka ładnie się błyszczy, ale z czasem powłoka zaczyna się wycierać, posadzka matowieć (utrata połysku) i jej walory użytkowe zaczynają się pogarszać.
Impregnacja posadzki Fresh Concrete również następuje zaraz po zatarciu, z tą różnicą, że Fresh Concrete nie jest materiałem powłokowym. Jego cząsteczki wnikają w powierzchnię posadzki i inicjują nieodwracalną reakcję chemiczną, która trwa od kilku do kilkunastu miesięcy. Jej efektem jest chemiczne zagęszczenie powierzchni posadzki, wzrost odporności na ścieranie, uderzenia i obniżenie jej nasiąkliwości. Na początku posadzka jest matowa, ale z czasem, w trakcie użytkowania i mycia (zachodzi reakcja chemiczna) nabiera połysku i poprawia swoje walory użytkowe. Klient sam musi odpowiedzieć sobie na pytanie: czy woli posadzkę, która z czasem zyskuje, czy traci?
Ich początek datuje się na końcówkę lat 40-tych ubiegłego stulecia. Są zatem na rynku od blisko 70 lat. Wraz z dynamicznym rozwojem budownictwa przemysłowego, dopracowaniem technologii obróbki płyt betonowych jako gotowych posadzek i zapotrzebowania na tanie, łatwe w utrzymaniu czystości posadzki przemysłowe rozwinął się koncept chemicznego utwardzania betonu i zabezpieczania posadzek betonowych przed pyleniem. Obecnie to setki milionów metrów kwadratowych posadzek przemysłowych utwardzonych preparatami krzemianowymi na świecie. Można śmiało powiedzieć, że ten koncept – chemicznego uszlachetniania powierzchni betonowych się przyjął i wielokrotnie został sprawdzony w czasie.