Pady polerskie diamentowe do posadzek – najważniejsze informacje

Chemia do posadzek, narzędzia diamentowe do betonu - silicolsystem.pl > Blog > Bez kategorii > Pady polerskie diamentowe do posadzek – najważniejsze informacje

Pady polerskie diamentowe do posadzek – najważniejsze informacje

Czym są pady polerskie?

Pady z diamentami to specjalny rodzaj narzędzi diamentowych do mechanicznej obróbki posadzek przemysłowych. Można ich używać na posadzkach betonowych zacieranych, polerowanych, a nawet na posadzkach żywicznych.

Jakie pady do polerowania wybrać?

W zależności od konstrukcji, użytego materiału, wielkości i gradacji proszku diamentowego mogą służyć do różnego rodzaju prac. Pady polerskie różnią się bowiem pewnymi właściwościami.

Pady polerskie na szlifierki ręczne

Specjalnym rodzajem padów polerskich są pady na rzep. Zwykle mają średnicę 100-125 mm, choć zdarzają się pady polerskie o większej średnicy i tej konstrukcji. Nośnikiem proszku diamentowego jest matryca żywiczna, w której zatopiony jest właśnie proszek diamentowy. Matryca z jednej strony ma podklejony rzep, dzięki czemu możemy zamocować pad polerski na specjalnym uchwycie ręcznej szlifierki kątowej.

Te pady polerskie, w zależności od użytego spoiwa, przeznaczone są do pracy na sucho lub na mokro. Co ważne, są również przystosowane do pracy przy dość dużych obrotach szlifierki.

Stosowane są głównie do wykończenia – polerowania krawędzi posadzek przemysłowych. Można ich również używać do polerowania niewielkich powierzchni posadzek. Ze względu jednak na swój nieduży rozmiar taki pad polerski nie sprawdzi się na większych powierzchniach.

Pady diamentowe maszynowe

Innym rodzajem padów jest pad polerski maszynowy. Służy do mycia, doczyszczania i nabłyszczania posadzek. Zakłada się je na specjalne głowice maszyn – automatów szorująco-myjących, szorowarek, polerek jednotarczowych. Niektóre z nich można również wykorzystać na szybkoobrotowych polerkach, czy ciężkich szlifierkach planetarnych z wieloma głowicami.

Taki pad jest bardzo łatwy w użyciu. Potrzeba tylko odpowiedniej maszyny i wody. Używając produktów wysokiej jakości mamy pewność uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.

Czy tutaj też rozróżniamy pady po kolorach?

W odróżnieniu do standardowych padów maszynowych, nie muszą różnić się one do siebie kolorem, a raczej oznaczeniem gradacji zastosowanego proszku diamentowego. W standardowych padach to kolor oznacza twardość jaką ma pad i udział medium ścierającego. W padach diamentowych to gradacja diamentu determinuje to do czego takie pad będzie użyty.

Skuteczny pad do regularnego mycia to mniej chemii

Pady do codziennego mycia posadzek to świetny sposób na znaczące ograniczenie chemii w utrzymaniu posadzek w czystości. Zatopiony w padzie proszek diamentowy mechanicznie usuwa zanieczyszczenia z posadzek.

Są to produkty wykonane z tworzyw sztucznych. Zadbaliśmy jednak o to, aby w naszych padach były obecne naturalne włókna, których obecność poprawia właściwości produktu i sprawia, że jest wysokiej jakości. Używanie tego typu padów do utrzymania czystości na posadzkach daje niesamowity efekt wizualny na powierzchni posadzki.

Dzięki występowaniu drobniutkich diamentów zużycie chemicznych preparatów myjących można w niektórych przypadkach ograniczyć do zera. Jednak jesteśmy zwolennikami stosowania tych preparatów choć w niewielkim stopniu – ze względu na uzyskanie najlepszych rezultatów. Preparaty myjące pozwalają wodzie lepiej zwilżyć czyszczoną powierzchnię i pad może efektywniej na takiej powierzchni pracować.

Różne posadzki, różne pady polerskie

Innego rodzaju pady do regularnego mycia będą stosowane na posadzce, która wcześniej nie była polerowana. Zwykle są to posadzki betonowe zacierane na gładko. Inne pady do mycia możemy stosować jeśli na posadzce została przeprowadzona regeneracja w technologii polerowanego betonu.

Pad polerski do doczyszczania

Pady z gradacją #400 i #800 stosuje się do doczyszczania posadzek. To ziarno pozwala na mechaniczne usuniecie większych i głębiej wżartych zabrudzeń z posadzki. Świetnie doczyszczają posadzki żywiczne gładkie, jak i te o bardziej chropowatej strukturze. Na wielu realizacjach sprawdziliśmy ich skuteczność.

Te pady występują w różnych rozmiarach, od 9 cali do 27 cali. Choć najpowszechniej dostępne są te średnice z najpopularniejszych maszyn szorujących czy myjących – 16, 17 i 21 cali.

Pady polerskie z diamentami do polerowania

W tej kategorii mamy produkty, których głównym zadaniem jest nabłyszczenie, finalne wypolerowanie posadzki. Dlatego gradacje diamentów w tych padach to zwykle #1500, #3000 i #BUFF (czyli około #8500 – wszystko zależy od tego jakiego proszku diamentowego w tej kategorii używa producent).

Stosując pady polerskiej i polerki o odpowiedniej prędkości obrotowej mamy pewność, że uzyskamy efekt „mokrej podłogi”.

Pady diamentowe do posadzek przemysłowych nie mają przed nami tajemnic.

Masz pytanie odnośnie szlifowania posadzek?

Skontaktuj się z naszymi specjalistami: Zadzwoń do nas – 793 555 616 lub wypełnij formularz kontaktowy:

Formularz kontaktowy – produkty i blog

Chemia do posadzek przemysłowych  |  Narzędzia diamentowe do betonu  |  Pady diamentowe do posadzek betonowych

Silicol System Sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 1A, 58-130 Żarów

tel. 793 555 616, e-mail: kontakt@silicolsystem.pl